Cosplay Anime North

Cosplay Anime North

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

SasuSaku1-Intoarcerea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
SakuraKida

Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 19

MesajSubiect: SasuSaku1-Intoarcerea   Lun Aug 29, 2011 10:41 pm

Trecusera 3 ani de cand Sasuke plecase din Konoha iar Naruto se intoarse din lunga sa calatorie cu Jiraya. Sakura ramasese o frumusete de fata puterica si foarte desteapta, indradevar o mostenea pe Tsunade.Naruto si Sakura pareau ca se obisnuise cu faptul ca Sasuke plecase desi incercasera de multe ori sa il gaseasca si sa il intoarca in Konoha si pe calea cea buna.
O zi insorita este exact ce iti trebuie dupa o misiune epuizanta in Satul Ploii asta stiau cel mai bine Naruto, Sakura si Say.
Deodata incepu sa cada petale de flori din copaci iar Sakura stia ca aceste e semnul care spune ca Tsunade vroia sa o vada.
Peste 10 minute:
-Ma-ti chemat, Tsunade-sama?
-Da Sakura. Am nevoie ca tu sa mergi la spital este acolo un pacient foarte grav ranit.Am fost chemata chiar eu dar nu pot fi in mai multe locuri de odata si stiu ca tu esti la fel de priceputa ca mine.
-Am inteles Tsunade-sama nu veti fi dezamagita de mine.
-Stiu am multa incredere. Poti pleca.
Pe drum Sakura se intalneste cu Hinata:
-Hei! Hinata unde mergi?
-Poi ma duc sa il vad pe Naruto. Sti cumva unde il pot gasi?
-Sigur! E cu Say pe marginea raului sub salcia cea mare. Am fost si eu cu ei dar ma cheama datoria.Oricum o sa il gasesti acolo lenevind dupa o misiune grea.
-Multumesc mult Sakura. Ma-i scutit de mult cautat.
-Cu placere. Ne vedem mai tarziu. Pa
-Desigur Sakura. Pa-pa!
In gandul Sakurei: Le sta foarte bine ei si lui Naruto sunt intr-adevar fericiti si un cuplu frumos. Intodeauna l-am invidiat pe Naruto este fericit si ii merg toate struna pe cand mie numai la Sasuke imi sta gandul. Dar trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea. Nu pot sa il iert asa cu una cu doua pentru ce a facut.
In fata spitalului Sakura se intalneste cu Ino:
-Ino ce cauti tu aici? Ai patit ceva?
-Nu, doar ca noaptea trecuta Shikamaru a fost intr-o misiune si a fost putin neatent si a fost lovit. Nu este ceva grav dar e mai bine sa fim preventivi asa ca l-am tratat.
-Aha esti o colega foarte buna.
-Multumesc dar tu ce cauti aici?
-Tsunade-sama m-a trimis sa am grija de un pacient grav ranit. Ea nu a putut ajunge.
-Poi bine, eu te las pa-pa!
-Pa-pa!
La biroul de informatii Sakura zice pentru ce a fost trimisa iar o asistenta ii raspunde pe un ton matern:
-Da, salonul 226 draga. Mult succes!
-Multumesc!
Ajunsa la salonul 226 Sakura se pregati pentru ce e mai rau fara a sti ce o asteapta. Sau mai degraba cine...
Ea intra cu ochii pe diagnostic fara a-i ridica pentru cateva minute si de acolo zice:
-Am venit sa va tratez asa ca suferinta dumneavoastra se va termina.
-In sfarsit nici nu sti cat de mult am asteptat.
Deodata tresari dar fara si ridica ochii de pe diagnostic isi dadu seama ca stie foarte bine acea voce.
Intr-un final ridica ochii si isi dete seama k nu se inselase deloc. Era...
-Sa...Sasuke.
-Mda in carne si oase zise el.
-Dar ce cauti tu aici? zise Sakura abia soptit printre nodurile din gat.
-Am venit sa mi se trateze ranile doar e un spital...Nu?!
-Nu face pe desteptul cu mine, zise Sakura, eu te-am intrebat ce cauti in Konoha?
-Defapt m-ai intrebat "Ce cauti tu aici?" Iar eu ti-am raspuns. Zise Sasuke pe un ton strengaresc!
-Bine bine dar ce vant te aduce in Konoha?
-Pai m-am gandit sa ma mut de tot aici.Adica sti tu inapoi.
-Aha. Hai sa vedem ranile...Vai! dar ce ai facut te-ai batut cu un mamut?Smile)
-Mai rau m-am batut cu Orochimaru si l-am invins.
-Mda bravo tie. zise ea nepasatoare
-Hey ce e doar ma mai placi nu?
-Zau?! Nu ti-a spart ideea capul? Dupa cate ai facut sa mai simt ceva pentru tine?NICIODATA!Tu ai plecat fara sa-ti pese mie de ce mi-ar pasa acum.
-Auzi?Tu mai ai si alte arome inafara de ironie? Intreba sasuke stupefiat
-Da dar cu persoanele care merita. Gata am terminat in maxim 3 zile poti iesi din spital. Nu a fost asa grav precum ziceau ceilalti dupa parerea mea meritai mai mult.Pa
"Off Sakura tare frumoasa si desteapta te-ai facut. Si ca sa vezi nici ranile nu mai ma dor. Oare ce e sentimentul asta care il am pentru tine?"
-Hei stai, Sakura nu te-am intrebat de Naruto. Ce mai face?
-Este bine peste 3 zile ii zic sa te viziteze acasa...stiu ca o sa se bucure sa te vada
-Spre deosebire de tine?
-Exact!zise sakura apoi pleca.
VA URMA...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
SakuraKida

Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: SasuSaku1-Intoarcerea   Mar Aug 30, 2011 9:48 pm

parerile voastre st importante ptr mn asa k spuneti-mi ce credeti
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

SasuSaku1-Intoarcerea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intoarcerea captuselii si constructia penselor (rochii)
» PROIECTELE NOASTRE-GOBLEN 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cosplay Anime North :: Povesti Anime-
Mergi direct la: